Οι “Λύκοι” έκαναν το “μπαμ” της εμβόλιμης αγωνιστικής μεσοβδόμαδα με το εντυπωσιακό 4-1 με το οποίο κέρδισαν μέσα στην BayArena την Λεβερκούζεν την περασμένη αγωνιστική.

Τώρα οι γηπεδούχοι καλούνται να αποδείξουν πως μπορούνε να κερδίσουν και μέσα στην Volkswagen Arena κάτι που δεν τους συμβαίνει συχνά εάν υπολογίσουμε πως έχουν κερδίσει μόλις το 1/6 τελευταία. Από την άλλη πλευρά δεν λες πως δεν τα πάνε και καλά στα τρία αυτά παιχνίδια τους μετά την διακοπή από την στιγμή που έχουν χάσει μονάχα από την Ντόρτμουντ (0-2).

Οι “Αετοί” έδειξαν χαρακτήρα στο πρόσφατο εντός έδρας παιχνίδια τους μεσοβδόμαδα απέναντι στην Φράιμπουργκ αφού αν και βρέθηκαν να χάνουν με 1-3 περίπου δέκα λεπτά πριν από το φινάλε τελικά έφυγαν με τον βαθμό της ισοπαλίας αφού σκόραραν δυο γκολ στο φινάλε. Μάλιστα έφτασαν πολύ κοντά στο να το “γυρίσουν” εντελώς το ματς αφού στα χασομέρια έχασαν μεγάλη ευκαιρία για το 4-3 και την ολική ανατροπή. Ωστόσο η άλλη ... μετάφραση του ματς έχει να κάνει με την ευάλωτη άμυνα της αφού σε σύνολο τριών αγώνων μετά την διακοπή έχει ήδη δεχτεί 11 τέρματα.

Προϊστορία: Η Βόλφσμπουργκ έχει κερδίσει στα 4/6 πιο πρόσφατα μεταξύ τους παιχνίδια ανεξαρτήτου έδρας εκ των οποίων πιο πρόσφατη το 0-2 στον πρώτο γύρο μέσα στην Φρανκφούρτη.

Δεν ξέρω κατά πόσο πείθουν οι γηπεδούχοι παρά την εντυπωσιακή πρόσφατη νίκη τους μέσα στην BayArena επί της Λεβερκούζεν με 1-4. Από την άλλη πλευρά η Αϊντραχτ έχει χάσει από το ημίχρονο στις τέσσερις πιο πρόσφατες “εξορμήσεις” τους στην κατηγορία. Άρα ούτε η ομάδα του Άδολφ Χούτερ εμπνέει εμπιστοσύνη. Για αυτό δεν θα μπλέξω με σημείο αλλά θα ποντάρω μονάχα στα πολλά τέρματα σε απόδοση 1,65. Ανεκτό.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Over 2,5