Στο «Πάολο Μάτσα» το ματς που ολοκληρώνει χρονικά το πρόγραμμα της 33ης αγωνιστικής, με την ουραγό και καταδικασμένη ΣΠΑΛ να έρχεται από τρεις συνεχόμενες ήττες, την στιγμή που με τρίποντο η Ίντερ θα βρεθεί, μετά και τα χθεσινά αποτελέσματα, στην 2η θέση και το -6 από την πρωτοπόρο Γιουβέντους.

Τρεις συνεχόμενες ήττες όπως προαναφέρθηκε για την ΣΠΑΛ, η οποία εδραιώθηκε, μετά και το 0-2 της Κυριακής στην έδρα της Τζένοα, στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα. Απογοητευτική η εικόνα της ΣΠΑΛ στο ματς στην έδρα της Τζένοα, στο οποίο μάλιστα το σκορ, βάσει των ευκαιριών της αντιπάλου της, είναι ιδιαίτερα κολακευτικό και στο οποίο είχε κορυφαίο τον Κροάτη γκολκίπερ Λέτιτσα, που πραγματοποίησε σπουδαίες επεμβάσεις, με μία εξ αυτών στο πέναλτι του Ιάγκο Φαλκέ, στο τριακοστό έβδομο λεπτό. Δύο νίκες, τρεις ισοπαλίες και δέκα ήττες για την Ίντερ, σε 15 ματς στο πρωτάθλημα στο γήπεδο της, ενώ πάγιες πλέον οι απουσίες του Αλβανού γκολκίπερ Μπερίσα και του Βόσνιου στόπερ Ζουκάνοβιτς.

Στην αντίπερα όχθη, 3-1 φιλοξενώντας την Τορίνο, με την Ίντερ να επιστρέφει στα τρίποντα μετά από τρεις αγωνιστικές, πραγματοποιώντας μάλιστα την ανατροπή. Μετριότατη η εικόνα της Ίντερ στο πρώτο ημίχρονο στο ματς με την Τορίνο, στο οποίο είδε την αντίπαλο της να ανοίγει το σκορ στο δέκατο έβδομο λεπτό, με ένα γκολ – «δώρο» του γκολκίπερ Χαντάνοβιτς και στο οποίο μάλιστα οι φιλοξενούμενοι είχαν ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα. Παρόλα αυτά, τρομερά αποτελεσματική η ομάδα του 50χρονου Αντόνιο Κόντε (φωτό), πετυχαίνοντας τρία τέρματα στο πρώτο τέταρτο της επανάληψης, ανατρέποντας φυσικά τα δεδομένα. Το 1-1 με εντός περιοχής βολέ του Γιανγκ στο σαράντα οκτώ, το 2-1 με κοντινή κεφαλιά του Γοδίν στο πενήντα ενώ το 3-1 με σουτ του Λαουτάρο Μαρτίνεθ από τα όρια της μεγάλης περιοχής στο εξηκοστό λεπτό, σημειώνοντας πως υπήρχαν στο τελευταίο ημίωρο ευκαιρίες εκατέρωθεν, μεταξύ αυτών και ένα οριζόντιο δοκάρι για την Τορίνο. Δέκα νίκες, τρεις ισοπαλίες και δύο ήττες για την Ίντερ, σε 15 ματς στο πρωτάθλημα μακριά από το γήπεδο της, ενώ τιμωρημένος για σήμερα, ο Ουρουγουανός στόπερ Γοδίν. Εκτός αποστολής επίσης για διάφορους λόγους ο μέσος Σένσι και ο Βέλγος επιθετικός Λουκάκου.

Προϊστορία: Επικράτηση με 2-1 για την Ίντερ το 2019, ενώ ισοπαλία με 1-1 το 2018, σε δύο ματς την τελευταία δεκαετία με γηπεδούχο την ΣΠΑΛ.

Πολύ χαμηλή η τιμή τόσο του «διπλού» όσο και του over 2.5, ποντάροντας σε μεγαλύτερο εύρος τερμάτων, ψάχνοντας φυσικά κάτι πιο ελκυστικό.

Πρόταση: Over 3,5