Στο Craven Cottage η Φούλαμ ούσα κάτω από την ζώνη του υποβιβασμού ψάχνει παντού βαθμούς για να αναρριχηθεί πιο ψηλά στον πίνακα αλλά απέναντι της θα βρει την φορμαρισμένη Μάντσεστερ.Γ η οποία θα ψάξει το 2ιπλο που θα την διατηρήσει στην κορυφή της βαθμολογίας ούσα αήττητη από την 1η Νοεμβρίου.

Οι Cottagers προέρχονται από την ήττα που γνώρισαν εντός έδρας από την Τσέλσι (0-1) σε ένα παιχνίδι στο οποίο βρέθηκαν να παίζουν με δέκα παίκτες από το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου λόγω αποβολής του Ρόμπινσον.

Με βάση την εικόνα του ματς στο πρώτο μέρος αλλά και στην επανάληψη όταν έπαιζαν δέκα εναντίον έντεκα η Φούλαμ άξιζε να πάρει τον πόντο και να φέρει την 6η σερί ισοπαλία της αλλά τελικά δώδεκα λεπτά πριν το φινάλε “μίλησε” ο Μάουντ.

Πλέον η ομάδα του Σκοτ Πάρκερ κινδυνεύει να συμπληρώσει “καρέ” αγώνων εντός έδρας δίχως να σκοράρει για πρώτη φορά από τον Αύγουστο του 1969.

Λογικά θα είναι διαθέσιμος ο Αλεξάντερ Μίτροβιτς έχοντας αποθεραπευτεί πλήρως αλλά και ο Λόφτους Τσίκ.

Οι “Κόκκινοι Διάβολοι” πήραν βαθμό στο Anfield από την Λίβερπουλ ( 0-0) σε ένα ματς που με βάση την εικόνα του αγώνα ειδικά στο δεύτερο μέρος ίσως άξιζε να φύγει με το απόλυτο των βαθμών.

Έτσι και αλλιώς είναι αήττητοι εκτός έδρας συμπληρωμένο έναν χρόνο από τις 19/01 /20 όταν είχαν χάσει από την Λίβερπουλ ενώ γενικά είναι αήττητοι από την 1η Νοεμβρίου όταν έχασαν στην έδρα τους από την Άρσεναλ με 0-1.

Εκτός έδρας έχουν πρόσφατο ρεκόρ: 7-2-0 και εάν κερδίσουν την Φούλαμ θα ισοφαρίσουν το σχετικό ρεκόρ του συλλόγου με οχτώ διπλά από την σαιζόν 2019-20.
Εκτός ο Μπράντον Γουίλιαμς και ο Φιλ Τζόουνς για τους φιλοξενούμενους.

Προϊστορία: Η Μάντσεστερ.Γ αριθμεί 4 σερί νίκες επί της Φούλαμ στο Craven Cottage στο πρωτάθλημα με τέρματα: 1-12.

* Σε combo το 2ιπλο με κάτω από τα 4,5 γκολ θα ποντάρω εδώ σε απόδοση 1,95 στο διαδίκτυο. Η Φούλαμ τα παλεύει όλα τα παιχνίδια της αλλά η Μάντσεστερ.Γ έστω και με ελεγχόμενο rotation είναι ασταμάτητη ειδικά στα εκτός έδρας παιχνίδια της.

ΠΡΟΤΑΣΗ: 2+ Under 2,5