Γιάννης Καρατζαφέρης

Στο Providence Park το Πόρτλαντ υποδέχεται το Κολοράντο και οι Timbers θα ψάξουν την 2η συνεχόμενη νίκη τους μετά το πρόσφατο 2-0 επί της Νέας Υόρκης Red Bulls για να μείνουν ζωντανοί στο κυνήγι των δυο πρώτων θέσεων στην Δύση.

Στο Toyota Park το Τορόντο υποδέχεται την Φιλαδέλφεια Γιούνιον με στόχο να πετύχει την 3η συνεχόμενη νίκη του και 4η στα τελευταία 5 ματς για να συνεχίσει να οδηγεί την κούρσα στην βαθμολογία της Ανατολής.

Στο Σεντ Μέρις η Σάουθαμπτον φιλοξενεί την ανεβασμένη Γουλβς σε νοκ άουτ παιχνίδι για τον 2ο γύρο του θεσμού κάτι που σημαίνει πως εάν στο 90λεπτο έχουμε ισοπαλία θα οδηγηθούμε σε παράταση και εάν χρειαστεί και στα πέναλτι.

Στο Σεν Τζέιμς ΄ς Παρκ η Νιουκάστλ υποδέχεται την Νότιγχαμ Φόρεστ σε νοκ άουτ παιχνίδι για τον 2ο γύρο του Λιγκ Καπ Αγγλίας.

Στο Λονδίνο η προβληματική Πάλας του Ντε Μπούρ υποδέχεται την Ίπσουιτς που έχει πραγματοποιήσει την καλύτερη εκκίνηση των τελευταίων ετών στην Τσάμπιονσιπ σε μια από τις πιο ενδιαφέρουσες αποψινές νοκ άουτ αναμετρήσεις του θεσμού.

Για τον 2ο γύρο του Λιγκ Καπ της Αγγλίας η Σέφιλντ.Γ υποδέχεται την προπέρσινη πρωταθλήτρια Λέστερ σε ένα ματς νοκ άουτ το οποίο εάν λήξει ισόπαλο ακολουθεί παράταση και εάν χρειαστεί και πέναλτι.