Ένας δυνατός άσος (Λινκολν), ένα εξαιρετικό over και ένα ιδιαίτερο στοιχημα με νίκη από το ημίχρονο, είναι οι επιλογές μας από τη Λιγκ 2.

1394 Γουίκομπ-Εξετερ

Σε εξαιρετική κατάσταση βρίσκεται η Γουίκομπ , η οποία μετρά τέσσερις σερί νίκες παίζοντας γρήγορο και επιθετικό ποδόσφαιρο. Σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια που είχε αμυντική φιλοσοφία , αυτό άλλαξε. Εντός έδρας δεν είναι συνεπής(3-1- 2) , αλλά έχει κάνει δύο σερί νίκες.

Η Εξετερ, ξεπέρασε το κακό πρόσωπο που της επέφερε δύο ήττες με μία εμφατική νίκη (4- 0) κόντρα στη Μόρκαμπ και 1-0 ,εκτός έδρας απέναντι στην Καρλάιλ. . Είναι πρωτοπόρος με +2 από τη δεύτερη Νότς Κάουντι. Μακριά από το σπίτι της έχει 4-1- 1 με μοιρασμένα Over-under.

Προϊστορία: Τρεις σερί άσο για τη Γουίκομπ και μάλιστα οι δύο πιο πρόσφατοι με 1-0.

Εκτίμηση: Η λογική και των δύο επιθετική. Το ίδιο ίσχυε και στο Καρλάιλ –Εξετερ που έληξε 0-1, αλλά το ματς έπρεπε να έχει πολλά γκολ.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Over

1390 Λούτον –Στιβενέιτζ

Ένα παιχνίδι που έχει φαβορί και είναι η Λούτον. Όπως τα 1.52 με χαλάνε προσωπικά. Οι γηπεδούχοι είναι πολύ δυνατή εντός έδρας με 5-0- 1 ,ενώ γενικά μετρά 6 παιχνίδια αήττητη (5-1- 0) Τα 3 από τα 6 παιχνίδια τα έχει πάρει από το ημίχρονο και χωρίς να δεχτεί γκολ.

Η Στιβενέιτζ, προσέχει πολύ τα μετόπισθεν και δημιούργησε ένα καλό σερί τριών νικών, που έσπασε στο παιχνίδι με την Κρου. Μία αναμέτρηση, στην οποία έπρεπε να κερδίσει, αλλά έχασε πέναλτι και πολλές ευκαιρίες. Εκτός έδρας έχει 3-1- 2 με 5 under.

Προϊστορία: 1-0- 3, με δύο σερί διπλά .

Εκτίμηση: Η Λούτον παίζει δυνατά στην έδρα της κερδίζει τις περισσότερες φορές τα πρώτα ημίχρονα των αγώνων, άρα η λογική του άσου ημίχρονο μας κάνει καλή εντύπωση

ΠΡΟΤΑΣΗ: 1 Ημίχρονο

1389 Λίνκολν-Κέμπριτζ

«Χτίζει» ένα καλό σερί η ομάδα της Λίνκολν η οποία μετρά δύο νίκες και μία ισοπαλία, έχοντας κερδίσει Τσέστερφιλντ –Μπάρνετ και φέρνοντας εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Γκρίμσμπι,. Εντός έδρας έχει 3-2- 1 ,με 3 οver και 3 under.

Η Κέμπριτζ, μετρά τρεις ήττες και μία ισοπαλία σε τέσσερα παιχνίδια και νίκησε τη Φορεστ Γκριν με 3-0. Εκτός έδρας μετρά 2-0- 4 και 4 under συν δύο Over ,με τέρματα 4-8.

Προιστορία: 1-1- 1 και όλα under.

Εκτίμηση : Το μομέντουμ λέει άσο.