Τριάδα από τη Λιγκ 1 με μία έκπληξη, ένα πολύ δυνατό σημείο και μία αναμέτρηση στην οποία θα οδηγηθούμε σε ειδικά στοιχήματα.

1662 Γουίγκαν-Φλίτγουντ

Εμεινε στο εκτός έδρας με τη Φίλντε για το Κύπελλο κάτι που σημαίνει +1 ματς ακόμα σε ένα πολύ φορτωμένο πρόγραμμα. Στο Πρωτάθλημα, πάντως, έχει βρει την ισορροπία της και μετά από μία μικρή αγωνιστική κοιλιά έκανε δύο σπουδαίες νίκες κόντρα σε Ντόνκαστερ και Ρόδεραμ ,όντας στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Εντός έδρας μετρά 7-2-1, με μοιρασμένα τα Over και τα under(5-5) .Kυρίως, όμως, βγάζει υγεία.

Η Φλίτγουντ, από την άλλη, είναι ομάδα που δεν μπορείς να την «πιάσεις» πουθενά. Ασταθής, χωρίς αγωνιστική ισορροπία, κάτι αδιανόητο για ομάδες που προπονεί ο Ούβε Ρέσλερ. Εχει μόλις μία νίκη σε 9 ματς (1-5-3) ,ενώ μεσοβδόμαδα προκρίθηκε στους “16” του Λιγκ Τρόφι με νίκη κόντρα στην Τσέστερφιλντ. .Εκτός έδρας μετρά 3-2-6 ,με έξι over και 5 Under.

Προϊστορία: Μία φορά έχουν παίξει την τελευταία δεκαετία και νίκησε η Γουίγκαν με 2-1 πρόπερσι.

Εκτίμηση: Αυτά τα 1.40 με προβληματίζουν . Για αυτό και θα ρισκάρω με το Χ ημίχρονο περιμένοντας ένα «κλειστό» πρώτο ημίχρονο.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Χ ημίχρονο

1656 Ντονς-Σριούσμπερι

Σε κακή κατάσταση οι Ντόνς(1-4-4) στο Πρωτάθλημα και αποκλεισμός στο Λιγκ Τρόφι από τις ρεζέρβες της Τσέλσι. Είναι χαμηλά στην βαθμολογία και δεν πείθει με τις εμφανίσεις της ,μετρώντας εντός έδρας 3-5-2 με 7 Under.

Η Σριούσμπερι, φαίνεται πως αρχίζει να ρετάρει. Μετά από καιρό «έπεσε» από την πρώτη θέση, όντας στο -2 από την κορυφή ,ενώ στο Πρωτάθλημα έχει τρεις ήττες και μόλις μία νίκη και μάλιστα δεν έχει σκοράρει στα δύο πιο πρόσφατα παιχνίδια. Πάντως, στο Λίγκ Τρόφι απέκλεισε την Πόρτ Βέιλ με ανατροπή. Εκτός έδρας έχει 5-3-2.

Προϊστορία: Τρεις φορές έχουν κοντραριστεί την τελευταία δεκαετία με 2 νίκες συνεχόμενες για τους Ντονς και ένα διπλό τη σεζόν 12-13 . Πάντως, και στις τρεις περιπτώσεις η «Σριού» δεν ήταν στα αγωνιστικά και βαθμολογικά επίπεδα που είναι τώρα.

Εκτίμηση: Είναι ένα ματς που λέμε πως θα κριθεί στη λεπτομέρεια.. Η «Σριού» είναι …κλέφτρα και θα πάει να το πάρει έτσι το ματς.. Η λογική μου πάει σε δύο επιλογές…Under η 2-3 τέρματα

ΠΡΟΤΑΣΗ: Under /2-3

1659 Πίτερμπορο-Μπλάκμπερν

Ασταμάτητα συνεχίζει τα παιχνίδια, όπως και πολλές ομάδες, τα παιχνίδια σε Κύπελλο Αγγλάις-Λίγκ Τρόφι και Πρωτάθλημα η Πίτερμπορο που ψάχνει ένα ξέσπασμα ..νικών για να βρεθεί και πάλι ψηλά. Μετρά 2-2-2 σε 6 παιχνίδια, ενώ εντός είναι ασταθής(6-0-4),μετρώντας 6 Over και 4 Under.

Η Μπλάκμπερν είναι εξαιρετικά φορμαρισμένη και το ματς Κυπέλλου με την Κρου που από 3-1 έγινε 3-3 ,δεν θα το μετρήσω γιατί η γηπεδούχος έπαιζε με 9 ! Στο Πρωτάθλημα είναι σε καλό μομέντουμ (5-1-0) ,με 5 σερί οver, τρία από αυτά στο over 3.5 .Eκτός έδρας έχει 6-2-2 και τρείς σερί νίκες παίζοντας εξαιρετικά.

Προϊστορία: Μία φορά έχουν παίξει κόντρα την τελευταία δεκαετία (1-4 ) τη σεζόν 12-13.

Εκτίμηση: Ασταθής η Πίτερμπορο, αλλά τέτοια ματς είναι που αρέσει στους παίκτες να παίζουν. Η Μπλάκμπερν είναι σε εξαιρετικό φεγγάρι και τέτοια ματς πρέπει να τα παίρνει για χίλιους λόγους.

ΠΡΟΤΑΣΗ : 2 και Οver 3.5