Σε εξ αναβολής παιχνίδι από την 6η αγωνιστική στο Δουβλίνο η Σέντ Πάτρικς υποδέχεται την Σλίγκο Ρόβερς με τους γηπεδούχους να ψάχνουν μια νίκη back to back, μετά το σημαντικό 2ιπλό στην έδρα της Λίμερικ (1-0), για να μην χάσουν την επαφή τους στην βαθμολογία με τις ευρωπαϊκές θέσεις.

Οι γηπεδούχοι καλούνται να “χτίσουν” πάνω στο πρόσφατο 1-0 επί της Λίμερικ εκτός έδρας για να ξεκινήσουν ένα μικρό νικηφόρο σερί και να πλησιάσουν εκ νέου τις ευρωπαϊκές θέσεις.
Πρόκειται για το πρώτο 2ιπλό της ομάδας από τα μέσα Μαρτίου αλλά αντίστοιχα εντός έδρας είναι αήττητη με απολογισμό σε έξι ματς τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες.
Ήδη με μόλις μια ήττα ( Ντάντναλκ 5-0) στα έξι πιο πρόσφατα παιχνίδια της στο πρωτάθλημα, έχοντας φτάσει στου δρόμου τα μισά, η ομάδα του Λίαμ Μπάκλεϊ έχει αναρριχηθεί στην 5η θέση και με μια νίκη απόψε θα πιάσει στην 4η την Ντέρι Σίτι.
Μην ξεχνάμε πως η 4η θέση που κατέκτησε το 2015 είναι το πιο ψηλό πλασάρισμα μετά βέβαια από το 2013 που είχε πανηγυρίσει τον τίτλο ενώ τα τελευταία 2-3 χρόνια τερμάτισε στην 7η και την 8η θέση αντίστοιχα.

Η Σλίγκο Ρόβερς προέρχεται από την ήττα που γνώρισε στην έδρα της 2ης στην βαθμολογία Ντάνταλκ (2-1) “λυγίζοντας” στο 89ο λεπτό αλλά έχοντας γνωρίσει αφόρητη πίεση ειδικά στην επανάληψη.
Νωρίτερα είχε χάσει με 2-0 εντός έδρας από την Μποέμιαν και έτσι με αυτές τις δυο διαδοχικές ήττες αλλά και με μια μόλις νίκη ( Μπρέι Γουόντερερς 2-1) στα τελευταία έξι μοιραία η ομάδα του Τζέραρντ Λίντλ έχει υποχωρήσει στην 8η θέση και μόλις στο +2 από την 9η Λίμερικ θέση που οδηγεί στο φινάλε στα play out.

Προϊστορία: Και τα οχτώ πιο πρόσφατα μεταξύ τους παιχνίδια έκρυβαν λίγα τέρματα. Μάλιστα τα 6/7 τελευταία έχουν λήξει όλα ισόπαλα.

* Προβάδισμα έχει ο Άσος λόγω έδρας Στο διαδίκτυο η τιμή είναι γύρω στο 1,55-1,60. Με περισσότερο ρίσκο μπορούμε να πάρουμε σε combo τον Άσο μαζί με τα λίγα τέρματα σε απόδοση που ξεπερνά το 3,20. Πιο συντηρητικό το να μην σκοράρουν και οι δυο ομάδες , δηλαδή το N/G , στο 1,61.

ΠΡΟΤΑΣΗ: 1+ Under 2,5