Ξεχωριστό ενδιαφέρον στο συγκεκριμένο ματς, με την Ατλέτικο Παραναένσε σε ρόλο φαβορί και με στόχο την 7η θέση που θα δώσει εισιτήριο του Κόπα Λιμπερταδόρες, αν βέβαια ομάδα της Βραζιλίας κατακτήσει την φετινή διοργάνωση, την στιγμή που η Σπορτ Ρεσίφε δίνει μεγάλη μάχη για την παραμονή.

Δύο συνεχόμενες εντός έδρας νίκες για την Ατλέτικο Παραναένσε, με πρώτη το 2-1 σε βάρος της Καράκας, το οποίο της έδωσε την πρόκριση στα προημιτελικά του Κόπα Σουνταμερικάνα και ακολούθως το επιβλητικό 4-0 της προηγούμενης αγωνιστικής σε βάρος της Αμέρικα Μινέιρο.

Μπροστά στο σκορ στο ματς με την Αμέρικα Μινέιρο, στο πρώτο μόλις λεπτό, με την κοντινή προβολή του Μαρσέλο Σιρίνο, «καθαρίζοντας» ουσιαστικά με το διαγώνιο πλασέ του Ραφαέλ Βέιγκα στο σαράντα ένα. Το 3-0 με το εκπληκτικό εκτός περιοχής σουτ του Νικάο στο πενήντα έξι, ενώ το κερασάκι στην τούρτα από τον Πάμπλο Φελίπε στο εβδομηκοστό πέμπτο λεπτό. Δέκα νίκες, μία ισοπαλία και τρεις ήττες για την Ατλέτικο Παραναένσε, σε 14 ματς στο Μπραζιλεϊράο στην «Αρένα ντα Μπαϊσάντα», ενώ τιμωρημένος για σήμερα ο επιθετικός Πάμπλο Φελίπε.

Στην άλλη πλευρά, νίκη – ανάσα για την Σπορτ φιλοξενώντας την Ιντερνασιονάλ, βλέποντας την ομάδα του Ρεσίφε να πραγματοποιεί τη μεγάλη ανατροπή στο μεταξύ τους 2-1, γκρεμίζοντας ταυτόχρονα την αντίπαλο της από την κορυφή. Καλύτερη της αντιπάλου της η Σπορτ Ρεσίφε στο πρώτο ημίχρονο, αδυνατώντας όμως να μετουσιώσει σε γκολ τις ευκαιρίες που δημιούργησε, έχοντας μεταξύ αυτών και δύο χαμένα τετ α τετ. Πίσω στο σκορ στην επανάληψη, κόντρα στην ροή του αγώνα, στο εξηκοστό έβδομο λεπτό, βγάζοντας όμως στην συνέχεια σημάδια αντίδρασης, με το 1-1 στο εβδομήντα εννέα με κεφαλιά του Αντριέλσον και το 2-1 στο ογδόντα οκτώ με το ψύχραιμο πλασέ του Ματέους. Δύο νίκες, μία ισοπαλία και έντεκα ήττες για την Σπορτ Ρεσίφε, σε 14 ματς στο Μπραζιλεϊράο μακριά από το «Ίλια ντο Ρετίρο», ενώ τιμωρημένοι για σήμερα ο αριστερός μπακ Σάντερ και ο μέσος Ζαΐρ.

Προϊστορία: Τέσσερις νίκες για την Ατλέτικο Παραναένσε, μία για την Σπορτ Ρεσίφε και μία ισοπαλία, στις έξι μονομαχίες τους την τελευταία δεκαετία στην «Αρένα ντα Μπαϊσάντα».

Πολύ δυνατή στο «σπίτι» της η Ατλέτικο Παραναένσε και με έφεση στο γκολ, έχοντας δικαίως τον τίτλο του φαβορί απέναντι στην πιεσμένη και ευάλωτη αμυντικά Σπορτ Ρεσίφε. Ψάχνοντας πάντως κάτι πιο ελκυστικό, σε σχέση με τον χαμηλό «άσο», συνδυασμός της επικράτησης της με ειδικό στοίχημα τερμάτων.

Πρόταση: 1 & Over 2,5