Σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση βρίσκεται η Βαλένθια, η οποία μετράει συνεχόμενα θετικά αποτελέσματα, ενώ με βάση το 2-1 του πρώτου αγώνα έχει περισσότερες πιθανότητες πρόκρισης. Βεβαίως δεν μπορεί να αισθάνεται άνετη, αφού πρόκειται για ένα σκορ που δεν την εξασφαλίζει και καλείται να δείξει την απαιτούμενη συγκέντρωση για να πάρει το εισιτήριο για την επόμενη φάση. Οι Ρώσοι πάντως είναι επικίνδυνοι και το έδειξαν και στο πρώτο παιχνίδι.

Στο πρώτο παιχνίδι οι "Νυχτερίδες" έκαναν εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, όπου και προηγήθηκαν με 2-0 στο 24ο λεπτό με δύο γκολ του Ροντρίγκο. Όμως στο 2ο μέρος οι Ρώσοι κατάφεραν να μειώσουν με τον Κλάεσον και το 2-1 έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

Στο πρωτάθλημα η Βαλένθια πάει απο το καλό στο καλύτερο, έχοντας τρεις νίκες και μια ισοπαλία στα τέσσερα τελευταία ματς. Την προηγούμενη Κυριακή επικράτησε 3-2 εκτός έδρας της Χιρόνα, με τον πρώτο της σκόρερ στα τελευταία ματς Ροντρίγκο να γίνεται αλλαγή στο 68ο λεπτό.

Με αυτά τα θετικά αποτελέσματα έχει ανέβει στην 7η θέση της βαθμολογίας έχοντας 39 πόντους και απέχει απο την 6η Σεβίλλη μόλις έναν πόντο.

Στα αγωνιστικά πάντως υπάρχουν δύο σοβαρές απώλειες για τους φιλοξενούμενους, που θα στερηθούν των υπηρεσιώντων Παρέχο και Ρονκάλια που είναι τιμωρημένοι. Θα παραταχθούν με 4-4-2, έχοντας τους Γκαμέιρο και Μορένο στην επίθεση. Αξίζει να αναφέρουμε ότι η Βαλένθια μετράει επτά νίκες στα οκτώ τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.

Η Κράσνονταρ καλείται να κάνει κάτι που δεν έχουμε δει μέσα στο 2019. Να κερδίσει. Οι γηπεδούχοι δεν βρίσκονται σε καλή αγωνιστική κατάσταση και έχουν συμπληρώσει εννιά ματς χωρίς νίκη σε όλες τις διοργανώσεις. Έχουν να κερδίσουν απο τις αρχές Δεκεμβρίου. Επίσης άξιο αναφοράς είναι το γεγονός ότι έχουν φέρει τέσσερις ισοπαλίες εντός έδρας.

Στο πρωτάθλημα η Κράσνονταρ προέρχεται απο εντός έδρας ισοπαλία με την Ορενμπουργκ (2-2). Συνεχίζει πάντως να βρίσκεται στην 2η θέση της βαθμολογίας και υπολείπεται απο την πρωτοπόρο Ζενίτ πέντε πόντους.

Στα αγωνιστικά, σημαντική επιστροφή αυτή του Περέιρα, ωστόσο τιμωρημένοι είναι οι Μαρτινοβιτς και Καμπορέ. Στο 4-2-3-1, ο Άρί θα είναι στην κορυφή της επίθεσης.

Πρόταση: Η Βαλένθια σκοράρει ανελλιπώς στα τελευταία της παιχνίδια και περιμένουμε να να πράξει το ίδιο και σήμερα στη Ρωσία.