Στο DW η Γουίγκαν ούσα οριακά πάνω από την επικίνδυνη ζώνη περιμένει την πρωτοπόρο Νόριτς η οποία θα έχει ενδιαφέρον να δούμε πως θα αντιδράσει μετά την εντός έδρας γκέλα που υπέστη μεσοβδόμαδα απέναντι στην Ρέντινγκ (2-2) έχοντας ωστόσο ακόμη μια ικανοποιητική διαφορά στην κορυφή από τους διώκτες της.

Οι γηπεδούχοι μάχονται για να σώσουν την κατηγορία και το δίχως άλλο ποντάρουν πολλά στην έδρα τους για να πετύχουν τον μεγάλο τους στόχο. Ειδικά στα τελευταία ματς μπροστά στο κοινό τους έχουν δείξει αρκετά ανταγωνιστικοί και δεν είναι τυχαίο το γεγονός πως όχι μόνο είναι αήττητοι στα τελευταία εφτά εντός έδρας ματς ( 4-3-0) αλλά έχουν κρατήσει το μηδέν στα τέσσερα από αυτά τα παιχνίδια
τους.

Τα “καναρίνια” κόλλησαν στο 2-2 μεσοβδόμαδα εντός έδρας απέναντι στην Ρέντινγκ σε ένα ματς στο οποίο βρέθηκαν πίσω στο σκορ με την συμπλήρωση μισής ώρας αλλά στο
φινάλε με δυο γκολ στο 86ο και 88ο λεπτό φάνηκε να το “γυρίζουν” αλλά οι “Βασιλικοί” έφυγαν τελικά με τον βαθμό της ισοπαλίας από το Carrow Road με γκολ που πέτυχαν στις καθυστερήσεις των καθυστερήσεων.

Έτσι χάλασαν ένα σερί οχτώ νικηφόρων αγώνων που είχε προηγηθεί στο πρωτάθλημα αλλά εξακολουθούν να είναι πρωτοπόροι στον πίνακα με μια διαφορά + 6 από τους
διώκτες τους.

Προϊστορία: Η Γουίγκαν έχει κερδίσει μόλις δυο ματς από τα 11 τελευταία απέναντι στην Νόριτς ( 2-4-5) ενώ είναι άξιο αναφοράς πως τα “καναρίνια” έχουν κερδίσει ένα ματς στα
12 εκτός έδρας παιχνίδια που έχει δώσει την Κυριακή.

* Στο 1,80 η τιμή του 2ιπλού θα ποντάρω υπέρ της Νόριτς αφού περιμένω να βγάλει αντίδραση η επίδοξη πρωταθλήτρια.