Στο Ριάντ η Αλ Νάσρ υποδέχεται την Αλ Γουάσλ από τα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα και θέλει την νίκη για να εδραιωθεί στην 2η θέση της βαθμολογίας του Α΄ Ομίλου που δίνει εισιτήριο για τους “16” του θεσμού.

Οι γηπεδούχοι του Πορτογάλου τεχνικού Ρούι Βιτόρια την περασμένη αγωνιστική στον όμιλο επικράτησαν εκτός έδρας της Άλ Ζούρο με 2-1 πετυχαίνοντας μια πολύ δύσκολη αλλά εξίσου αμφιλεγόμενη νίκη , με ανατροπή, αφού η ισοφάριση ήλθε σε μια φάση στην οποία κάλλιστα θα μπορούσε να είχε ακυρωθεί ως επιθετικό φάουλ στις αρχές της επανάληψης ενώ το νικητήριο τέρμα το πέτυχαν στο 8ο (!) λεπτό των καθυστερήσεων.

Πάντως έστω και έτσι η ομάδα από την Σαουδική Αραβία, που στο εγχώριο πρωτάθλημα της είναι κορυφή και στο + 1 από την Αλ Χιλάλ δυο αγωνιστικές πριν το φινάλε, στον πίνακα του 1ου ομίλου είναι 2η ούσα στο – 4 από την πρωτοπόρο Ζομπ Αχάν από το Ιράν αλλά συνάμα και στο + 2 από την Αλ Ζούρο από το Ιράκ.

Η Αλ Γουάσλ έχασε στην Τεχεράνη με 2-0 , δεχόμενη τον απόλυτο αιφνιδιασμό αφού στο πρώτο 15λεπτο είχε ήδη διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα, με “θύτη” την Ζομπ Αχάν και απόψε την περιμένει ακόμη μια δύσκολη αποστολή αφού αγωνίζεται στο Ριαντ απέναντι στην 2η του πίνακα Αλ Νάσρ.

Είναι ουραγός στην βαθμολογία του ομίλου με μόλις τρεις βαθμούς συγκομιδή ύστερα από τέσσερις αγώνες , τους οποίους κέρδισε χάρη στην μοναδική νίκη που έχει επιτύχει στο γκρουπ επί της αποψινής της αντιπάλου με 1-0 στον πρώτο γύρο, κάτι που πολύ απλά σημαίνει πως μονάχα με 2ιπλό σήμερα θα διατηρήσει μαθηματικές ελπίδες για την 2η προνομιούχο θέση.

Τους κάνει και η ισοπαλία σε περίπτωση όμως που δεν κερδίσει η Άλ Ζούρο στην Βαγδάτη την πρωτοπόρο Ζομπ Αχάν για να έχει το περιθώριο του match ball την τελευταία αγωνιστική όπου θα φιλοξενήσει την ομάδα από το Ιράκ.

Προϊστορία: Οι δυο ομάδες συναντήθηκαν για τελευταία φορά στον πρώτο γύρο όταν και η Αλ Γουάσλ είχε κερδίσει με 1-0 την Αλ Νάσρ στο Ντουμπάι.

* Φαβορί οι γηπεδούχοι θα τους στηρίξω να κερδίσουν απόψε με την τιμή του Άσου στο διαδίκτυο να μην ξεπερνάει το 1,60. Όποιοι θέλουν μεγαλύτερη απόδοση μπορούνε να πάνε σε combo με το Under 3,5 που διπλασιάζει σχεδόν την απόδοση.

ΠΡΟΤΑΣΗ: 1+ Under 3,5