Στο Σαπούτο το Μόντρεαλ υποδέχεται την Νιου Ίνγκλαντ και θέλει την νίκη για να ρεφάρει την μάλλον απρόσμενη ήττα της από το νεοφώτιστο Σινσινάτι.

Οι “επαναστάτες” έχουν πλέον στον πάγκο τους τον εμπειρότατο Μπρους Αρίνα και προσδοκούν σε άμεση ανάκαμψη αφού στην παρούσα φάση είναι ουραγοί στην βαθμολογία της Ανατολής.

Οι Impact έχασαν την περασμένη αγωνιστική στο Σινσινάτι από την ομώνυμη ομάδα με 2-1 σε ένα παιχνίδι που δέχτηκαν τον απόλυτο αιφνιδιασμό αφού βρέθηκε να χάνει με γκολ από τα αποδυτήρια ενώ στα μέσα στην επανάληψης το σκορ ήταν 2-0.

“Ξύπνησε” αργά αφού μείωσε με τον Νιγηριανό Οκουόνκο ένα 15λεπτο πριν το φινάλε και στο τέλος έχασε κραυγαλέες ευκαιρίες για να ισοφαρίσει αλλά μάταια.
Την ίδια ώρα παραμένει εκτός δράσης ο Αργεντινός Ιγκνάσιο Πιάτι που είναι από τους καλύτερους παίκτες των Καναδών λόγω τραυματισμού.

Έτσι αναμένεται να δούμε από τον Γάλλο τεχνικό Ρεμί Γκράντ το “3-5-2” με επιθετικό δίδυμο τους: Ουρούτι- Οκουόνκο.

Οι “επαναστάτες” είδαν πως με τον πρώην διεθνή τερματοφύλακα Φρίντελ στον πάγκο τους δεν βγαίνει το πράγμα και έτσι αποφάσισαν να τον αντικαταστήσουν με τον πρώην ομοσπονδιακό τεχνικό Μπρους Αρίνα μπας και προλάβουν τα μπαράζ.

Η Νιου Ίνγκλαντ με οχτώ ήττες στα 13 πιο πρόσφατα παιχνίδια τους είναι ουραγός στην βαθμολογία της Ανατολής.
Ωστόσο την περασμένη αγωνιστική έδειξε πως έχει παλμό αφού κέρδισε το Σαν Χοσέ του Ματίας Αλμέιδα με 3-1 χάρη σε τέρματα που πέτυχαν οι: Ακουντέλο, Πενίγια και ο Κάρλες Χιλ.
Μάλιστα ο Ισπανός επιθετικός έφτασε τα τέσσερα γκολ και φαίνεται πως έχει προσαρμοστεί στον νέο του ρόλο δηλαδή ως “κρυφός” κυνηγός και όχι καθαρόαιμο 9άρι.

Προϊστορία: Τελείως ισορροπημένος ο μεταξύ τους απολογισμός αφού σε 20 αγώνες η κάθε μία αριθμεί 9 νίκες ενώ μοιράζονται και δυο ισοπαλίες.

* Τα έξι πιο πρόσφατα μεταξύ τους παιχνίδια στο Σαπούτο έχουν λήξει όλα με πάνω από δυο τέρματα. Στο 1,80 προσφέρεται στο διαδίκτυο η συγκεκριμένη πρόταση και θα την εμπιστευτώ και τώρα.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Over 2,5