Η δεύτερη μονομαχία ανάμεσα στις δύο ομάδες για τον 3ο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ, βλέποντας τη Μπράγκα να είναι αγκαλιά με την πρόκριση, μετά το υπέρ της 4-2, από το πρώτο μεταξύ τους ματς στην Δανία. Ο νικητής του συγκεκριμένου ζευγαριού, θα βρεθεί αντιμέτωπος στα πλέι οφ της φετινής διοργάνωσης, με αυτόν του Σπαρτάκ Μόσχας – Τουν.

Μπροστά στο σκορ η Μπρόντμπι στο πρώτο ματς στο δέκατο πέμπτο λεπτό με μια φωτοβολίδα του Κάιζερ, βλέποντας όμως τη Μπράγκα στην συνέχεια, να «απαντάει» δις και να γυρίζει το σκορ στο είκοσι. Ο Κάιζερ σκόρερ και του 2-2 της Μπρόντμπι στο πενήντα, με ψύχραιμο πλασέ, αλλά δύο ανέλπιστα γκολ από τη Μπράγκα στις καθυστερήσεις, προσφορά της αμυντικής γραμμής της Μπρόντμπι και πιο συγκεκριμένα, του Φινλανδού, Αραγιούρι και του Ισλανδού, Χέρμανσον.

Δύο επίσημα ματς για τη Μπράγκα σε όλες τις διοργανώσεις και ισάριθμες νίκες, με πρώτη το 4-2 που προαναφέρθηκε στην Δανία και στην συνέχεια το εντός 3-1 στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος σε βάρος της Μορεϊρένσε. Στην άλλη πλευρά, ξεκίνημα από τον 1ο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα για τη Μπρόντμπι και πρόκριση σε βάρος της Ίντερ Τούρκου, με 4-1 το πρώτο μεταξύ τους ματς στην Δανία και 0-2 τον επαναληπτικό στην Φινλανδία. Αντίπαλος στον 2ο προκριματικό γύρο η Λέχια, με 1-2 το πρώτο μεταξύ τους ματς στην Πολωνία, ενώ ανατροπή για τη Μπρόντμπι στον επαναληπτικό στην Δανία, όπου επικράτησε 4-1 στη παράταση. Εντός συνόρων, επικράτηση με 2-0 την Κυριακή στην έδρα της Χόμπρο, ανεβαίνοντας με το αποτέλεσμα αυτό στην 3η θέση και στο -5 από το δίδυμο Κοπεγχάγη και Μίντιλαντ, που μοιράζεται την κορυφή.

Προϊστορία: Το σημερινό, θα είναι το πρώτο εντός έδρας ματς στην ιστορία της Μπράγκα, απέναντι σε ομάδα της Δανίας, ενώ μια νίκη και δύο ήττες για τη Μπρόντμπι, στις τρεις προηγούμενες επισκέψεις της στην Πορτογαλία.

Το σκορ του πρώτου αγώνα, κάνει απαγορευτική την προσέγγιση σημείου στον σημερινό επαναληπτικό. Ψάχνοντας κάτι ελκυστικό, συνδυασμός ειδικών στοιχημάτων η επιλογή μου, εκτιμώντας πως θα έχουμε ανοιχτό ματς.

Πρόταση: G/G & Over 2,5