Απόψε πέφτει η αυλαία της τρέχουσας αγωνιστικής με την φορμαρισμένη Αρμίνια Μπίλεφελντ να φιλοξενείται στο Όσναμπρικ από την γηπεδούχο ομάδα η οποία εντός έδρας είναι αρκετά ανταγωνιστική.

Η Όσναμπρικ με μόλις μια νίκη στα τελευταία πέντε παιχνίδια της στην κατηγορία μοιραία είναι χαμηλά στην βαθμολογία δηλαδή στην 13η θέση.
Δεν βρίσκεται σε καλό φεγγάρι αφού έχει χάσει στα 3/5 πιο πρόσφατα παιχνίδια της και στο σύνολο στα μισά από τα οχτώ που έχει παίξει από την εκκίνηση του πρωταθλήματος.

Η αλήθεια είναι πως δεν περιμέναμε και πολλά περισσότερα από την περσινή πρωταθλήτρια της Γ΄ κατηγορίας η οποία ούσα νεοφώτιστη ποντάρει πολλά στην έδρα της για να μαζεύει βαθμούς όπως είθισται να συμβαίνει σε τέτοιες περιπτώσεις.

Έτσι και το συγκρότημα του Ντάνιελ Τιούν μετράει δυο νίκες ( Ντάρμσταντ 4-0, Καρλσρούη 3-0) και μια ισοπαλία ( Σεντ Πάουλι 1-1) στα τρία πιο πρόσφατα παιχνίδια που έχει δώσει μπροστά στο κοινό του ενώ έχασε στην πρεμιέρα από την Χαϊντενχαιμ (1-3) στα τέλη Ιουλίου.

Η Αρμίνια καλείται να ρεφάρει την πρόσφατη εντός έδρας ήττα που γνώρισε από την Στουτγάρδη ( 0-1) δεχόμενη το γκολ στο 90ο λεπτό και ενώ από το 60ο λεπτό έπαιζε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του γκολτζή της Φάμπιαν Κλόζ.
Εκτός έδρας η συγκομιδή της ομάδας του Ναεχάουζ είναι αξιοζήλευτη αφού όχι μόνο είναι αήττητη με απολογισμό: 3-1-0 αλλά προέρχεται από τρία διαδοχικά 2ιπλά με 10-3 τέρματα με πιο πρόσφατο το 5-2 επί της ουραγού Βέχεν.

Προϊστορία: Η Αρμίνια είναι αήττητη στα 10/11 πιο πρόσφατα παιχνίδια της απέναντι στην Όσναμπρικ σε όλες τις διοργανώσεις.

* Οι φιλοξενούμενοι με νίκη θα εδραιωθούν στην 3η θέση και να μειώσει την διαφορά τους στο -2 από την κορυφή και το δίδυμο του Αμβούργου και της Στουτγάρδης. Αν συνυπολογίσουμε πως τα 5/6 εκτός έδρας ματς της Αρμίνια έχουν λήξει όλα με πάνω από δυο τέρματα θα ρισκάρουμε σε combo το 2ιπλό με τα πάνω από τρία γκολ με απόδοση 3,15.

ΠΡΟΤΑΣΗ: 2+ Over 2,5