Στο Ρίο Ντι Τζανέιρο η Μποταφόγκο υποδέχεται Γκοιάς με τις δυο ομάδες να διαγράφουν μέχρι τώρα αντιστρόφως ανάλογη πορεία στην κατηγορία.

Οι γηπεδούχοι αριθμούν πέντε διαδοχικά παιχνίδια δίχως νίκη , έχοντας χάσει στα τέσσερα από αυτά, ενώ στον αντίποδα οι φιλοξενούμενοι μετρούν “καρέ” νικών στο πρωτάθλημα και πέντε διαδοχικές σε όλες τις διοργανώσεις.

Η Μποταφόγκο έχασε στην έδρα της από την Φλουμινένσε με 0-1 την περασμένη αγωνιστική δεχόμενη το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης δέκα λεπτά πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου αλλά δίχως να βρει απάντηση στην συνέχεια αφού δεν απείλησε σοβαρά την αντίπαλη εστία.

Το “εύκολο γκολ” είναι ένα θέμα για το συγκρότημα του Μπρούνο Λαζαρόνι το οποίο μεγεθύνεται από την στιγμή που ο 1ος σκόρερ της ομάδας ο Ντιέγκο Σόουζα ( 5 τέρματα) έχει μείνει “άσφαιρος” εδώ και τέσσερις αγωνιστικές.

Η Γκοϊας βρίσκεται στο καλύτερο φεγγάρι της από την αρχή της σαιζόν αφού όχι μόνο αριθμεί πέντε διαδοχικές νίκες σε όλες τις διοργανώσεις, εκ των οποίων οι τελευταίες τέσσερις είναι στο πρωτάθλημα, αλλά έχει κρατήσει το μηδέν στα μετόπισθεν και στα πέντε αυτά ματς.
Τα καλά νέα δεν σταματούν εδώ για τους φιλοξενούμενους αφού δεν έχουν αναφερθεί σημαντικές απουσίες από τιμωρίες ή τραυματισμούς, πλην του αμυντικού Γκέτσες που είναι τιμωρημένος, κάτι που σημαίνει πως δεν αποκλείεται να δούμε και πάλι το “4-4-2” , όπως και στο πρόσφατο νικηφόρο 1-0 επί της Σεαρά, με επιθετικό δίδυμο τους: Μάικουλ- Λεάντρο Μπαρσία.

Προϊστορία: Τα πέντε πιο πρόσφατα μεταξύ τους παιχνίδια έχουν λήξει όλα με κάτω από δυο γκολ.

* Γενικά πρόκειται για δυο ομάδες που σκοράρουν με το “σταγονόμετρο” οπότε η τιμή του Under 2,5 στο 1,70 δεν πρέπει να περάσει απαρατήρητη.
Μην ξεχνάμε πως τα τελευταία τρία ματς της Μποταφόγκο έχουν λήξει όλα με κάτω από δυο γκολ όπως και τα 5/6 της Γκοϊας εκτός έδρας.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Under 2,5