Σπουδαίο βαθμολογικά ματς στο «Ντουριβάλ Μπρίτο» της Κουριτίμπα, με την τοπική Παρανά να ψάχνει το τρίποντο που θα την φέρει μόνη στην κορυφή, την στιγμή που η Κλαμπ Ρεγκάτας με θετικό αποτέλεσμα θα μειώσει ακόμα περισσότερο την απόσταση που την χωρίζει από την πρώτη τετράδα.

Ήττα με 0-1 την προηγούμενη αγωνιστική φιλοξενώντας την Αμέρικα Μινέιρο, βλέποντας την Παρανά με το αποτέλεσμα αυτό, να δίνει την ευκαιρία τόσο στην αντίπαλο της όσο και στην Πόντε Πρέτα, να την πιάσουν στην κορυφή. Σε ρηχά νερά η Παρανά στο ματς με την Αμέρικα Μινέιρο, στο οποίο έψαξε το γκολ κυρίως με μακρινά σουτ και στο οποίο είδε την αντίπαλο της, στις δύο επιθετικές προσπάθειες της σε όλο τον αγώνα, να έχει το γκολ που της χάρισε τη νίκη στο πενήντα πέντε και ένα χαμένο πέναλτι στο εξήντα. Τρεις νίκες, μία ισοπαλία και μία ήττα για την Παρανά, σε πέντε ματς στο πρωτάθλημα στο «Ντουριβάλ Μπρίτο», ενώ τιμωρημένος για σήμερα, ο 20χρονος επιθετικός, Αντρέι.

Στην άλλη πλευρά, αήττητο οκτώ αγωνιστικών για την Κλαμπ Ρεγκάτας μετά και το 1-1 της περασμένης εβδομάδας στο Μπέλο Οριζόντε με την Κρουζέιρο, με την ομάδα του Μασεϊό, μετά και τα χθεσινά αποτελέσματα, στην 8η θέση και το -3 από την πρώτη τετράδα. Παθητική εμφάνιση για την Κλαμπ Ρεγκάτας στο πρώτο ημίχρονο στο ματς με την Κρουζέιρο, στο οποίο βρέθηκε δίκαια πίσω στο σκορ. Παρόλα αυτά, ανώτερη στην επανάληψη, έχοντας αρχικά ένα οριζόντιο δοκάρι, πριν ο Λέο Γκαμάλιο με εντός περιοχής διαγώνιο σουτ, διαμορφώσει το 1-1, πέντε λεπτά πριν το φινάλε. Μία νίκη, δύο ισοπαλίες και μία ήττα για την Κλαμπ Ρεγκάτας, σε τέσσερα ματς στο πρωτάθλημα μακριά από το Μασεϊό, ενώ χωρίς σημαντικά προβλήματα, ενόψει της σημερινής αναμέτρησης.

Προϊστορία: Τρεις νίκες για την Παρανά και μία ισοπαλία, σε τέσσερα ματς την τελευταία δεκαετία φιλοξενώντας την Κλαμπ Ρεγκάτας. Πιο συγκεκριμένα, 0-0 αρχικά το 2015, με την Παρανά στην συνέχεια να επικρατεί, 5-3 το 2016, 4-1 το 2017 και 1-0 το 2019.

Επιλογή ρίσκου ο «άσος», ποντάροντας στον παράγοντα έδρα, εκτιμώντας πως πολύ πιθανό να είναι αυτός που θα κάνει τη μικρή διαφορά.