Με μία τριάδα θα πορευθούμε στη Λιγκ 2 με την Πλιμουθ να μοιάζει ένα ισχυρό φαβορί σε χαμηλή απόδοση, ενώ το διπλό της Καρλάιλ ,κόντρα στο χάλι της Νότς Κάουντι μοιάζει ευκαιρία.

Λέιτον-Κέμπριτζ

Οι γηπεδούχοι είναι ομάδα την οποία απαγορεύεται να εμπιστευτείς ειδικά όταν παίζει εντός έδρας(3-0-9 το ρεκόρ τους). Η 3η νίκη στην έδρα της επετεύχθη με ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο στο οποίο κέρδιζε με 3-0 την Κροουλι, αλλά στην επανάληψη παραλίγο να την “πατήσει” δεχόμενη δύο γκολ.

Από την άλλη, η Κέμπριτζ μετρά 5 σερί νίκες έχοντας τέσσερα σερί Over και μάλιστα δύο από αυτά έγιναν και Over 3.5. Aν και πολύ καλός αμυντικός χαφ στα νιάτα του, ο Σον Ντέρι έχει δημιουργήσει μία ομάδα με επιθετικό dna που όμως βγάζει ισορροπία στο παιχνίδι της, ενώ εκτός έδρας έχει 6-2-3.

Προϊστορία: Ενα ματς έχουν παίξει την τελευταία δεκαετία και αυτό έγινε πέρυσι (1-3).

Εκτίμηση: Goal -goal ή Over.

Πλίμουθ-Κροουλι

Μετά αποό δύο νίκες και εκεί που έδειχνε ότι ξεπέρασε τη μίνι-κοιλιά του Νοέμβρη την “πάτησε” απέναντι στην Γουίκομπ με το 3-1 να μετατρέπεται σε 3-3. Ουσιαστικά υποτίμησε την αντίπαλο της και όταν προσπάθησε να “γυρίσει” το κουμπί ήταν δύσκολο.
Εντός έδρας μετρά 6-3-3.

Η Κροουλι, είναι ομάδα η οποία παίζει ,ουσιαστικά street ball κάτι που σημαίνει ότι όντας ομάδα με ερπιθετικό στυλ ,σκοράρει, αλλα πίσω έχει πολλα κενά. Εξού και το οτι έχει την 3η χειρότερη άμυνα της κατηγορίας με 36 γκολ παθητικό. Εκτός έδρας έχει 3-2-7.

Προϊστορία: 1-1-0,πέρυσι 2-1.

Εκτίμηση: Σε ένα ματς που περιμένω περισσότερο ρίσκο από την Κροουλι θα πάω με το γκολ γκολ.

Νότς Κάουντι-Καρλάιλ

Πέρυσι μπορεί να την γλίτωσε, εξαργυρώνοντας τον καλό πρώτο γύρο, ωστόσο η Νότς Κάουντι ,και φέτος, παίζει πάρα πολύ άσχημα με τη φωτιά. Είναι οριακά πάνω από τον υποβιβασμό, έχει μαζί με τις Εξετερ και Νιούπορτ μόλις μία νίκη στην έδρατης, ενώ στα της φόρμας, μετρά 7 σερί ήττες.

Η Καρλάϊλ.από την άλλη, βγάζει μία αδυναμία μακριά απο την έδρα της έχοντας 3-7-1 ,με μοιρασμένα Οver-under(6-5 αντίστοιχα).
Εχει τρεις σερί ισοπαλίες και 6 στα 6 Goal-Goal.

Προϊστορία: 3-0-2 ,πέρυσι 0-5.

Εκτίμηση:΅Το διπλό ,στο 2.05, είναι δώρο...