Α΄ Ιταλίας: Νάπολι- Κάλιαρι

Στον Ιταλικό Νότο η Νάπολι υποδέχεται την Κάλιαρι και είναι το αδιαφιλονίκητο φαβορί για την νίκη που θα την φέρει μόνη πρώτη στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι Ναπολιτάνοι προέρχονται από δυο back to back 4άρες με πρώτο  «θύμα» τους την Ουντινέζε μέσα στο Φρίουλι και πιο πρόσφατο την Σαμπντόρια μέσα στην Τζένοα.

Πρωταγωνιστής ο Βίκτορ Τζέιμς Οσιμέν ο οποίος πέτυχε δυο γκολ , έφτασε τα 3 γκολ σε 4 συμμετοχές και έχει αρχίσει να κάνει απόσβεση των 50 εκ ευρώ που δαπάνησε η διοίκηση για να τον αγοράσει πρόπερσι από την Λιλ.

0 22χρονος Νιγηριανός φορ έχει φτάσει τα 5 γκολ στα 250 τελευταία αγωνιστικά λεπτά!

Οι Νησιώτες του πρώην τεχνικού της Νάπολι Βάγκνερ Ματζάρι έχασαν στην έδρα τους από την Έμπολι ( 0-2) την περασμένη αγωνιστική και έτσι συμπλήρωσαν πέντε αγωνιστικές δίχως «τρίποντο» ενώ η μοναδική νίκη που έχουν πετύχει από την εκκίνηση της σαιζόν ήταν επί της Πίζα στο Copa Italia στα μέσα Αυγούστου.

Προϊστορία: Η Νάπολι έχει κερδίσει στα 9/11 πιο πρόσφατα παιχνίδια της απέναντι στην Κάλιαρι.

• Σε combo εδώ θα ποντάρω στον Άσο με τα πάνω από δυο τέρματα σε απόδοση 1,65. Αγοράζω και τον Οσιμέν ως Anytime σκόρερ στο 90λεπτο.

ΠΡΟΤΑΣΗ: 1 + Over 2,5