12 / 18 matches
22%Clean Sheets
Cagliari
Torino

Στην Σαρδηνία η Κάλιαρι αντιμετωπίζει την Τορίνο σε ένα παιχνίδι στο οποίο έρχονται αντιμέτωπες δυο ντεφορμέ ομάδες που αναζητούν απεγνωσμένα την νίκη για να σκαρφαλώσουν πιο ψηλά στην βαθμολογία.

Οι Νησιώτες βρίσκονται στην προτελευταία θέση με 9 βαθμούς συγκομιδή σε 15 ματς και προέρχονται από τρεις διαδοχικές ισοπαλίες – πιο πρόσφατη το 0-0 κόντρα στην Ελλάς Βερόνα- οι οποίες ήταν στο “Χ” όλες από το ημίχρονο.

Δίχως “τρίποντο” στα 7 πιο πρόσφατα παιχνίδια τους αφού η τελευταία και μοναδική νίκη τους από την εκκίνηση της σαιζόν ήταν το 3-1 επί της Σαμπντόρια από τις 17/10.

Η ομάδα του Βάλτερ Ματζάρι πέρσι τερμάτισε στην 16η θέση και μόλις στο + 4 από την επικίνδυνη ζώνη άρα δεν είναι έκπληξη η βαθμολογική της θέση και το γεγονός πως παλεύει για να “σώσει” την κατηγορία και στην τρέχουσα σαιζόν.

Η Τορίνο προηγήθηκε στο 15λεπτο με 2-0 της Έμπολι την περασμένη αγωνιστική και όλα έδειχναν πως θα έφτασε σε μια άνετη νίκη αλλά η αποβολή του Σίνγκο στο 32ο λεπτό της στοίχησε στο φινάλε το “τρίποντο” και τελικά αρκέστηκε στην ισοπαλία (2-2).

Εκτός έδρας προέρχεται από ένα “καρέ” ηττών , όλες στο όριο με ακριβές σκορ: 1-0, κάτι που ωστόσο σημαίνει πως δεν κατάφερε να βρει δίχτυα σε κανένα από αυτά τα παιχνίδια της.

Ένα 2ιπλο και αυτό στις 17/09 στην έδρα της Σασουόλο (0-1) για το συγκρότημα του

Ιβάν Τζούριτς που θα έχει και στο αποψινό παιχνίδι πολλές απουσίες.

Πιο συγκεκριμένα οι: Μπελότι, Βέρντι, Ρικάρντο Ροντρίγκεζ, Κριστιάν Ανσάλντι και ο Σίνγκο παραμένουν εκτός δράσης.

Προϊστορία: 10-11-15. Το αντίστοιχο πιο πρόσφατο μεταξύ τους ματς τον Φεβρουάριο το είχε κερδίσει η Τορίνο με 0-1.

* Σε κακό momentum αμφότερες θα ρισκάρω και εδώ με μια πιθανή ισοπαλία σε απόδοση 3,30. Τα 8/12 Under 2,5 της Τορίνο αλλά και τα 5 μόλις γκολ που έχει σκοράρει η Κάλιαρι στα τελευταία δικά της εφτά ματς μας δίνουν και κατεύθυνση προς τα λίγα τέρματα επίσης.