Τσάμπιονσιπ: ΚΠΡ- Σουόνσι

Στο Loftus Road η ΚΠΡ υποδέχεται την Σουόνσι με τους Rangers να αριθμούν ήδη πέντε διαδοχικές νίκες, οι τέσσερις σε 90λεπτο, και να βρίσκονται σε σούπερ φόρμα ενώ την ίδια ώρα οι φιλοξενούμενοι προέρχονται και αυτοί από ένα μικρό αλλά σημαντικό αήττητο σερί δυο αγώνων και ευελπιστούν σε ανάλογη συνέχεια.

42%Clean Sheets

Οι Rangers με γκολ του Άντομα στο 88ο λεπτό επικράτησαν της Κόβεντρι με 1-2 εκτός έδρας και έτσι διεύρυναν το νικηφόρο σερί τους στα τέσσερα διαδοχικά παιχνίδια με αποτέλεσμα να σκαρφαλώσουν στην 4η θέση του πίνακα.

Αν δε κερδίσουν και το αποψινό θα αναρριχηθούν ακόμη πιο ψηλά στην 3η θέση αφού 2η είναι από χθες η Μπλάκμπερν μετά την δική της νίκη που πέτυχε απέναντι στην Μίντλεσμπρο (1-0).

Στην έδρα της προέρχεται από την πολύ σημαντική νίκη επί της Γουέστ Μπρόμιτς (1-0) που διέκοψε ένα σερί back to back ηττών από την Στόουκ και την Μπόρνμουθ.

Οι Swans επικράτησαν της Πρέστον με 1-0 την περασμένη αγωνιστική και έτσι έσπασαν το ρόδι στα “τρίποντα” μετά από 5 παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.

Είναι στην 17η θέση αλλά επειδή “χρωστάει” πολλά παιχνίδια, έχει παίξει 24 και έχει να δώσει 4 επιπλέον από τις υπόλοιπες ομάδες, είναι πολύ πιθανό να έχει την ευκαιρία με ένα νικηφόρο σερί να αναρριχηθεί πιο ψηλά στον σχετικό πίνακα.

Προϊστορία: Τα τρία πιο πρόσφατα μεταξύ τους παιχνίδια ανεξαρτήτου έδρας σε όλες τις διοργανώσεις έχουν λήξει όλα με κάτω από τρία γκολ.

* Με 7/9 νίκες στα πιο πρόσφατα παιχνίδια της η ΚΠΡ είναι το φαβορί της αποψινής συνάντησης απέναντι σε μια Σουόνσι που έχει αποτύχει να κερδίσει στις 9/11 τελευταίες της “εξορμήσεις”. Στο 2,30 ο Άσος με χαμηλό σκορ ενώ για τους πιο συντηρητικούς η διπλή ευκαιρία του 1Χ με το Under 3,5 γκολ σε απόδοση 1.88.

ΠΡΟΤΑΣΗ: 1Χ + Under 3,5