ΛΑ ΛΙΓΚΑ: ΣΟΣΙΕΔΑΔ – ΓΡΑΝΑΔΑ

Η Σοσιεδάδ προέρχεται απο το 0-0 με την Βαλένθια σε ένα ματς που έπαιξε με πολλές αλλαγές γιατί νωρίτερα είχε εστιάσει στο Κύπελλο. Μπορεί να κρατά ανέπαφη την εστία της για τρείς σερί αγωνιστικές αλλά έχει κάνει μόλις μία νίκη στα εννέα τελευταία ματς και έχει χάσει αρκετό έδαφος . Για την ακρίβεια έχει πάρει μόλις 4 βαθμούς.

Granada CF

Στο ματς με την Γρανάδα δεν θα έχει τέσσερεις ποδοσφαιριστές αλλά ο σημαντικότερος αυτών είναι ο Θουμπέλδια ο οποίος έχει φέτος αγωνιστεί σε 14 παιχνίδια

Από την άλλη η Γρανάδα κατάφερε να κρατήσει στο Μπερναμπέου για 75 λεπτά και ηττήθηκε με 1-0

Είχε σε πολύ μεγάλη μέρα τον τερματοφύλακα Μαξιμιάνο , οποίος είναι αμφίβολος για το ματς στο Σαν Σεμπαστιάν ενώ είχε και ευκαρίες να ανοίξει αυτή το σκορ. Επίσης ενδέχεται να έχει ακόμα δύο πολύ σημαντικές απουσίες αφού ο Πουέρτας με 19 ματς και τέσσερα γκολ φέτος και ο αμυντικός Αρίας με 18 ματς και ένα γκολ φέτος , είναι και αυτοί αμφίβολοι

Ασφαλώς και η Σσοσιέδαδ είναι το φαβορί για να πάρει το ματς αλλά η Γρανάδα είναι ομάδα που εκτός έδρας προσέχει την άμυνά της μπορεί πάντως κα κρατήσει για ένα ημίχρονο .Έτσι θα πάμε με νίκη των Βάσκων και ισοπαλία στο ημίχρονο

ΠΡΟΤΑΣΗ: Χ ΗΜΙΧΡΟΝΟ – 1 ΤΕΛΙΚΟ