46%BTTS
15%Clean Sheets
46%Clean Sheets
Real Madrid

Στο τελευταίο ματς η Μαγιόρκα ηττήθηκε από την Θέλτα στο Βίγκο με πέναλτι στο τέλος και έτσι έχασε την ευκαιρία να απομακρυνθεί από την επικίνδυνη ζώνη. Θα έχει εκτός ένα από τα πολύ καλά και βασικά χαφ της τον Γκαλαρέτο ενώ θα πρέπει να σημειωθεί ότι μετρά τέσσερις διαδοχικές ήττες ενώ δεν σκόραρε στα πέντε από τα εφτά τελευταία ματς που έδωσε.

Από την άλλη η Ρεάλ έκανε την ανατροπή της δεκαετίας αφού χρειαζόταν τρία γκολ στα τελευταία 30 λεπτά στο Μπερναμπέου κόντρα στην Παρί και ο Μπενζεμά έκανε το καθήκον του και έστειλε την πολυτροπαιούχοομάδα του στην επόμενη φάση και την Παρί στις Βερσαλλίες.

Στο τελευταίο ματς του πρωταθλήματος νίκησε με 4-1 την Σοσιεδάδ παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ. Βρίσκεται στην πρώτη θέση και τυπικάκαι μόνο την απειλή την δέχεται μόνοαπό την Σεβίλλη η οποία είναι στο -8.

Τελευταία φορά που αναμετρήθηκαν οι δύο ομάδες στο νησί ήταν την περίοδο 2019-20 και η Μαγιόρκα είχε νικήσει με 1-0 ενώ το 2013 η Ρεάλ είχε περάσει με το βαρύ 0-5 Μπορεί ηΜαγιόρκα να έχει κίνητρο παραμονής αλλά η Ρεάλ είναι καλύτερη ομάδα όμως έχει βαθμολογική διαφορά και κατά συνέπεια μπορεί να δικαιολογήσει μία “γκέλα”

ΠΡΟΤΑΣΗ: ΓΚΟΛ ΓΚΟΛ