J League: Κασίβα- Κασίμα

Αναμέτρηση για την 19η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Ιαπωνίας.

Μετά από πέντε σερί νίκες σε όλες τις διοργάνώσεις, τρείς για το Πρωτάθλημα και δύο για το Κύπελλο,όπου μέτρησε ισάριθμες νίκες , η Κασίβα έχασε  ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ  με 4-0 από τη Γιοκοχάμα Μαρίνος με 4-0. Ενα αποτέλεσμα που κρίθηκε ουσιαστικά απο το πρώτο ημίχρονο, εκεί όπου το 3-0 είχε τελειώσει τα πάντα. Δέχτηκε άλλο ένα στο Β και κάπως έτσι τελείωσε η ιστορία.  Υπάρχουν απουσίαες(απο μία σε άμυνα και μεσαία γραμμή) ,ωστόσο το κακό πρώτο ημίχρονο έχει ανηυχήσει άπαντες. Είναι στην 4η θέση με 5-1-3 εντός έδρας αλλά με δύο σερί νίκες(3-1 κόντρα σε Σιμίζου και Βίσελ).

Η Κασίμα,  είναι στην 3η θέση ,αλλά όχι συνεπής στα καλά αποτελέσματα. Μετά τις προκρίσεις, σε Λίγκ Καπ και  Κύπελλο,  αλλά και τη “φτωχή” νίκη κόντρα στην Κιοτο ήρθε το εκτός έδρας (1-1) με τη Ναγκόγια. Προηγήθηκε 0-1 , αλλά στο β μέρος ισοφαρίστηκε και μετά γλίτωσε την ήττα.  Εκτός έδρας έχει 4-2-2, ενώ εκτός έδρας έχει 0-2-2  στα τελευταία τέσσερα ματς.

Προϊστορία: 4-1-4 ,με τέσσερα σερί over ,τρία απο τα τέσσερα στο over 3.5

Εκτίμηση: Πρώτη επιλογή το γκολ -γκολ  και εν συνεχεία το over.

ΠΡΟΤΑΣΗ:Γκολ γκολ/Over