ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ Serie A

Α΄Ιταλίας: Βερόνα – Γιουβέντους

Μάχη για την παραμονή δίνει η ελλας Βερονα με τη Γιουβε να έρχεται …αγριεμενη από δύο συνεχομενες ήττες στο πρωταθλημα!

Η παραμονή στη μεγάλη κατηγορία είναι το μεγάλο ζητουμενο για την Ελλας Βερονα στη φετινή περίοδο. Μετά τα συνεχόμενα μέτρια ως αρνητικα αποτελεσματα εχει βρεθει ακριβως στην ζωνη του υποβιβασμου και τα επομενα ματς ειναι παραπανω απο κρισιμα.

Εχει τεσσερα σερι παιχνιδια χωρις νικη στο καμπιονάτο με πιο προσφατο το 0-0 στην εδρα της Μοντσα τη περασμένη Κυριακη με την οποια εσπασε ενα σερι πεντε ματς που έφερνε 2-3 γκολ. Αμφιβολος ο Βλαχοβιτς που ταλαιπωρηθηκε απο μυικο τραυματισμο, εκτος οι Ντε Σίλιο, Κεν και Περιν και τιμωρημένος ο στοπερ Μπρεμερ.

Από την άλλη μεριά η Γιουβέντους βίωσε το …απολυτο σοκ την περασμένη Δευτέρα με την ήττα εντος έδρας με 1-0 από την Ουντινεζε! Δεχτηκε το γκολ στο 25ο λεπτό αλλά με τέτοια απογοητευτικη εμφανιση η οποία μεταξύ άλλων περιείχε και πολλή νευρικοτητα, δεν κατάφερε να ισοφαρίσει.

Δεύτερο συνεχομενο παιχνιδι που δεν σκοραρε εφόσον ειχε προηγηθεί η ήττα με το ιδιο σκορ στο εκτος έδρας ντερμπι κορυφής με την Ιντερ της οποίας πλέον υπολείπεται κατά επτα βαθμους! Απων για το δυσκιολο αυτο ματς ο Χουαν Μανουελ Κρους, ίσως ξεκινήσει για πρώτη φορά ο Πολωνός φορ (πρωην ΠΑΟΚ) Καρολ Σβιντερσκι.

Hellas Verona: Montipo; Tchatchoua, Magnani, Dawidowicz, Cabal; Folorunsho, Duda; Noslin, Suslov, Lazovic; Swiderski

Juventus: Szczesny; Gatti, Rugani, Danilo; Cambiaso, McKennie, Locatelli, Rabiot, Kostic; Chiesa, Milik

ΠΡΟΤΑΣΗ: 2 / 2-3 γκολ