Uefa Conference League: ΠΑΟΚ-Σλόβαν(6ος όμιλος)

Στην Τούμπα, ο ΠΑΟΚ φιλοξενεί τη Σλόβαν και ο στόχος είναι η νίκη για το 2 στα 2 στον όμιλο.

Η αγωνιστική αλλά και ψυχολογική κατάσταση του “Δικεφάλου του Βορρά” είναι εξαιρετική . Και  πως να μην είναι όταν προέρχεται από μία σπουδαία εμφάνιση και νίκη  απέναντι στην ΑΕΚ με 2-0.  Αυτή ήταν η 4η σερί νίκη για την ομάδα του Λουτσέσκου σε όλες τις διοργανώσεις με τον Ρουμάνο να μην αλλάζει πολλά πράγματα όσον αφορά τον προσανατολισμόι της ενδεκάδας. Κίπερ θα παραμείνει ο Πασχαλάκης με Τέιλορ-Μιχάι-Μιχαηλίδη-Σίντκλει στην άμυνα, Κούρτιτς-Σβαμπ-Αουγκούστο στην μεσαία γραμμή, Μπίσεσβαρ-Ζιφκοβιτς στα άκρα και φορ τον Ακπομ αντί του Σφιντέρσκι.

Στην προηγούμενη αγωνιστική νίκησε, όχι εύκολα, τη Λινκολν, εκτός έδρας.

Η Σλόβαν  μπορεί να είναι πρωτοπόρος μαζί με την Σπαρτακ Τρνάβας(20 βαθμούς) αλλά περνάει κρίση. Τέσσερα ματς χωρίς νίκη σε όλες τις διοργανώσεις(0-2-2), μέχρι να κερδίσει τη Ζένιτσα με 3-0, εκτός έδρας, ενώ στην Ευρώπη έχασε από την Κοπεγχάγη με 1-3.   Εκτός ο μέσος Ντε Μάρκο που είναι τιμωρημένος αλλά και οι Βάις, Χόλμαν,Τσάβριτς, Ζμρχαλ. μεταξύ άλλων.

Προϊστορία: Το 2019 η Σλόβαν πέταξε εκτός τον ΠΑΟΚ ,με τον “Δικέφαλο” να κερδίζει 3-2 στην Τούμπα και ήττα στην Μπρατισλάβα με 1-0

Εκτίμηση: Ο καλός ΠΑΟΚ δεν μπορεί παρα να κερδίσει την  Σλόβαν και από ημίχρονο.

ΠΡΟΤΑΣΗ: 1 απο ημίχρονο/ 1 τελικό  /1,Over και anytime σκόρερ Μπίσεσβαρ-Ζίφκοβιτς