ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Bundesliga

Α΄ Γερμανίας: Βέρντερ Βρέμης- Άουγκσμπουργκ

Στην Βρέμη η Βέρντερ υποδέχεται την Άουγκσμπουρκ στο άνοιγμα της 6ης αγωνιστικής με την ομάδα του Όλε Βέρνερ να θέλει να συνεχίσει στα θετικά αποτελέσματα μετά την νίκη κόντρα στην Μπόχουμ (0-2) και τους Βαυαρούς να ψάχνουν απεγνωσμένα μια αντίδραση μετά τις τρεις διαδοχικές ήττες που αριθμούν ήδη στην κατηγορία.

Οι “πράσινοι” κέρδισαν λοιπόν εκτός έδρας την Μπόχουμ με 0-2 έχοντας και πάλι ως βασικό χαρακτηριστικό πως σκόραραν ξανά στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Πιο συγκεκριμένα οι 8 κερδισμένοι βαθμοί που έχουν ως συγκομιδή στα πρώτα πέντε παιχνίδια τους έχουν έλθει σχεδόν όλοι από τέρματα που σκόραρε στο τελευταίο 5λεπτο των αγώνων τους!

Αρχικά κόντρα στην Στουτγάρδη (2-2) σκόραραν στο 90ο λεπτό, στην συνέχεια στην Βεστφαλία κόντρα στην Ντόρτμουντ (2-3) πέτυχαν μια επική ανατροπή με 3 γκολ από 89ο λεπτό και αργότερα ενώ ακολούθησε το 2ιπλο στην έδρα της Μπόχουμ με τα δυο τέρματα του Φούλκρουγκ στο 86ο και 90ο λεπτό αντίστοιχα.

Ο τελευταίος με 5/5 γκολ φέτος είναι σε δαιμονιώδη φόρμα και μοιραία θα είναι η αιχμή του δόρατος και απόψε για τους γηπεδούχους.

Αν κερδίσουν θα σκαρφαλώσουν στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι Βαυαροί έχουν χάσει 4/5 παιχνίδια τους από την εκκίνηση του πρωταθλήματος με αποτέλεσμα να βρίσκονται με το “καλημέρα” σε δυσχερή θέση στον βαθμολογικό πίνακα και ο τεχνικός της ομάδας Ενρίκο Μάασεν να τελεί υπό διαρκή πίεση στον πάγκο της ομάδας.

Στο πιο πρόσφατο παιχνίδι τους ηττήθηκαν εντός έδρας από την Χέρτα με 0-2 αφού οι: Λουκεμπάκιο – Ρίχτερ ( ο 24χρονος επιθετικός σκόραρε το 1ο του γκολ μετά την επιστροφή του από τον καρκίνο των όρχεων) σκόραραν για τους Βερολινέζους.

Προϊστορία: Η Βέρντερ αριθμεί τρεις διαδοχικές νίκες εντός έδρας απέναντι στην Άουγκσμπουργκ σε όλες τις διοργανώσεις έχοντας σκοράρει τουλάχιστον 2 γκολ μέσο όρο ανά 90λεπτο σε αυτά τα παιχνίδια.

* Αναμένω ένα ανοιχτό παιχνίδι με την Βέρντερ ωστόσο λόγο momentum και παράδοσης να έχει ένα ελαφρύ προβάδισμα. Στο Live θα περιμένω καρτερικά να ποντάρω ένα γκολ στο τελευταίο 5λεπτο για τους “πράσινους” όπως… επιβάλλει η φετινή τους πορεία.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Over 2,5