ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ SuperLeague

Super League 1:Ατρόμητος – ΝΠΣ Βόλος

Ο Ατρόμητος υποδέχεται στο Περιστέρι τον Βόλο για την 9η αγωνιστική της Super League 1.

Ο Ατρόμητος έχει απολογισμό 3-2-3 ενώ στο πρωτάθλημα την περασμένη αγωνιστική ηττήθηκε από την ΑΕΚ στην ΄΄OPAP Arena΄΄ με πέναλτι στις καθυστερήσεις. Εντός έδρας είναι αήττητος με 2-2-0. Μέσα στην εβδομάδα κατάφερε να πάρει τη νίκη-πρόκριση για το θεσμό του Κυπέλλου κόντρα στον Αστέρα στην Τρίπολη επικρατώντας στην παράταση με 3-1.

Από την άλλη πλευρά, ο Βόλος είναι από τις πιο ευχάριστες εκπλήξεις της Super League. Mε πέντε νίκες, 2 ισοπαλίες και μόλις μία ήττα φιγουράρει στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. Έχει τέσσερις σερί νίκες, με τελευταίο θύμα του τον Λεβαδειακό που κέρδισε με 2-1. Στο Κύπελλο κέρδισε εντός έδρας τον Ιωνικό με το εντυπωσιακό 4-0.

Προϊστορία: 4-0-3 είναι ο απολογισμός στα 7 τελευταία ματς που οι δυο ομάδες τέθηκαν αντιμέτωπες.