Κύπελλο Ιταλίας: Μπολόνια – Βερόνα

Η Μπολονια φιλοξενεί για τον τριτο γύρο του Coppa Italia τη Βερόνα με το νικητή να καλείται να παίξει στο Σαν Σίρο με αντίπαλο την Ιντερ…

Οι γηπεδούχοι “ροσομπλου” του Τιαγκο Μότα προέρχονται από το ισοπαλο 1-1 με τη Σασουόλο σε ενα παιχνιδι που η Μπολονια προηγήθηκε στο 3ο λελτπο με τον ολλανδο φορ με τον Ζίρκζι, αλλα δεχτηκε την ισοφάριση στο κλείσιμο του ημιχρόνου. Την προσεχή Παρασκευή υποδέχεται τη Λάτσι την ωρα που οι τραυματιες μπακ Λουκουμί και Σουμαόρο παραμένουν εκτος.

Από την άλλη μεριά η Ελλάς Βερόνα του Μάρκο Μπαρόνι έχασε πολύ δύσκολα από τη Γιουβέντους το περασμένο Σάββατο με 1-0. Άντεξε πολυ καλα στην πίεση μιας ανωτερης ομάδας (γλυτωσε κι απο δυο δοκαρια των “μπιανκονερι”) και παραβιάστηκε η εστία της στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων. Ευελπιστεί να πάρει καποιους βαθμούς από εδώ και πέρα που έχει θεωρητικά πιο εύκολα ματς (Μοντσα εντος , Τζενοα εκτος τα επόμενα). Απων ο Σουηδός στοπερ Ιζακ Χιεν, θα κανει rotation κι ο κοουτς Μπαρόνι

Skorupski; Posch, Bonifazi, Calafiori, Lykogiannis; Freuler, Moro; Orsolini, Ferguson, Ndoye; Zirkzee

Montipo; Magnani, Dawidowicz, Terracciano; Tchatchoua, Folorunsho, Suslov, Lazovic; Duda; Bonazzoli, Duric

ΠΡΟΤΑΣΗ: goal / goal