Spain La Liga ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ

La Liga : Οσασούνα – Αλαβές

Δύο ομάδες που βρίσκονται εντός στόχων και προέρχονται από ισοπαλίες με 1-1 στην τελευταία αγωνιστική και οι δύο.

Η Οσασούνα κατάφερε να πάρει την ισοπαλία εκτός έδρας από την Λας Πάλμας με 1-1 και έτσι κατάφερε να πιάσει τους 33 βαθμούς στην 11η θέση . Μετρά ένα μικρό σερί με 3 αγώνες χωρίς ήττα ενώ έχει συνολικά 9 νίκες – 6 ισοπαλίες και 11 ήττες . Έχει πετύχει 30 γκο και έχει δεχθεί 37.

Από την άλλη η Αλαβές μετρά και αύτη το ίδιο μικρό αήττητο σερί όμως με 3 ισοπαλίες και έχει βρίσκεται με 29 βαθμούς στην 12η θέση . Στο τελευταιο της ματς ήρθε ισόπαλη εντός έδρας με 1-1 κόντρα στην Μαγιόρκα . Έχει συνολικά 7 νίκες – 8 ισοπαλίες και 11 ήττες ενώ έχει πετύχει 25 γκολ και έχει δεχθεί 32 .

Στην παράδοση του ματς και στον πρώτο γύρο η Οσασούνα είχε νικήσει με 2-0 εκτός έδρας την Αλαβές . Την περίοδο 2022-22 που είχαν αναμετρηθεί ξανά στην μεγάλη κατηγορία η Οσασούνα είχα πάρει πάλι τα δύο ματς με 1-0 εντός έδρας και 2-0 εκτός έδρας .Μάλιστα η Οσασούνα είχε νικήσει και την περίοδο 2020-21 εκτός έδρας την Αλαβές με 1-0 αλλά στην Παμπλόνα εκείνη την χρονιά είχε παραχωρήσει ισοπαλία με 1-1 .

Το 2016 ήταν η τελευταία φορά που η Αλαβές είχε νικήσει την Οσασούνα και μάλιστα 1-0 εκτος έδρας .

Πρόταση : γκολ – γκολ