ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ Serie A

Α’ Ιταλιας: Κάλιαρι – Σαλερνιτάνα

Να εκμεταλλευτεί το θετικό μομέντουμ θελει η Καλιαρι του …γνωστου μας Κλαουντιο Ρανιέρι κοντρα στην ουραγο που πινακα…

Ανεβασμένη τελευταία η Κάλιαρι του Κλαουντιο Ρανιέρι μετά την προσφατη νικη της μεσα στην Τοσκάκη με 1-0 κοντρα στην Εμπολι με το γκολ του Τσεχου Γιακουμπ Γιαντκο εικοσι λεπτά πριν το φιναλε. Ηταν το τρίτο σερι ματς που οι νησιώτες διατηρήθηκαν αήττητοι , μάλιστα γτην προηγουμενη αγωνιστικη απεσπασαν ισοπαλία απο τη Ναπολι 1-1 ισοφαριζοντας στο 6ο λεπτο των καθυστερήσεων. Εκτος οι Μανκοζου, Λοβουμπο, Ρογκ, Παβολετι

Από την πλευρά της η ουραγος Σαλερνιτανα του Φαμπιο Λιβερανι (τριτος προπονητης της ομάδας φετος μετά τους Πάουλο Σοουζα και Φιλιπο Ιντσαγκι) προσπαθει να σωσει την παρτίδα της παραμονής αλλά μάλλον πλέον ειναι αργά. Μετά απο τρεις σερι ηττες παντως (Εμπολι, Ιντερ, Μοντσα), η ομάδα του Σαλερρνο πηρε ισοπαλία εκτος εδρας απο την Ουντινεζε τη περασμενη αγωνιστικη με 1-1 σε ενα ματς πρποηγηθηκε νωρις με τον Τσαουνά ενω επαιξε τα τελευταια 25 λεπτά με παικτη παραπανω. Εκτος ο τραυματιας Γκιομπερ, αμφιβολοι οι Πιεροτσι, Μπόατεγκ.

Cagliari:Scuffet; Nandez, Mina, Dossena, Augello; Deiola, Makoumbou, Jankto; Gaetano; Lapadula, Oristanio

Salernitana: Ochoa; Zanoli, Manolas, Pellegrino; Maggiore, Basic, Coulibaly, Bradaric; Candreva, Tchaouna; Weissman