ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ Spain La Liga

La Liga: Βαλένθια – Σοσιεδάδ

Η Βαλένθια με τέταρτη συνεχόμενη ήττα έχει πέσει εντός της ζώνης του υποβιβασμού ενώ η Σοσιεδάδ χάνει συνεχώς έδαφος

Η Βαλένθια είχε το άλλοθι στα τρία προηγούμενα ματς , το ότι τα έχασε εκτός έδρας αλλά στην τελευταία αγωνιστική ηττήθηκε εντός έδρας από την Μπιλμπάο και πλέον με 20 βαθμούς είναι εντός της επικίνδυνης ζώνης και δύο βαθμούς μακριά από την σωτηρία

Μετρά στην 18η θέση μόλις 5 νίκες – 5 ισοπαλίες και 11 ήττες ενώ έχει 26 γκολ υπέρ και 26 κατά

Από την άλλη η Σοσιεδάδ έχει πετύχει μόλις μία νίκη στα τέσσερα τελευταία ματς και εκείνη εκτός έδρας με 3-2 επί της Εσπανιόλ . Στο τελευταίο παιχνίδι έφερε εντός έδρας ισοπαλία με την Θέλτα με 1-1 και έχει παραμείνει στην 3η θέση έχει χάσει έδαφος από την Ρεάλ και πλέον απειλείται από την Ατλέτικο .

Έχει 43 βαθμούς με 13 νίκες – 4 ισοπαλίες και 5 ήττες ενώ έχει πετύχει 32 γκολ και έχει δεχθεί 22.

Στον πρώτο γύρο και στο ματς που έγινε στο Σαν Σεμπαστιάν το ματς ήρθε ισόπαλο με 1-1 . Επίσησ ισόπαλα έληξαν και τα δύο περσινά τους ματς για το πρωτάθλημα με 0-0 .

Ισοπαλία είχαμε και στο ματς που έγινε στο Λεβάντε για την περίοδο 20-21 με 2-2 ενώ το ματς στην Βασκονία εκείνη την περίοδο το πήρε η Βαλένθια με 1-0

Τελευταία φορά που νίκησε η Σοσιεδάδ την Βαλένθια ήταν τον Φεβρουάριο του 2020 με 3-0 .